همه چی بازار | مجله تفریحی و سرگرمی ایران

چای کیسه ای تیما

با نوشیدن این چای متابولیسم سوختی چربی های بدن تسریع می شود و به این ترتیب چربی اضافی در بدن ذخیره نمی شود. پژوهشها نشان می دهند نوشیدن روزانه 3 فنجان چای لاغری می تواند تا 70 کالری انرژی ناشی سوخت چربیها ایجاد کند. همچنین این چای قادر است جذب روده ای گلوکز و چربی را کاهش داده و از تجمع مواد قندی جلوگیری کند و به این وسیله منجر به کاهش وزن در فرد می شود.

خـريد پستي >> قيمت فقـط : 32.000 تـومـان
    

آموزش و روش تهیه مربای بهار نارنج

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

baharnarenj545hamechibazar.ir  آموزش و روش تهیه مربای بهار نارنج

بهار نارنج شکوفه نارنج است که در عطرسازی، ساختن اسانس و تهیه مربا کاربرد دارد. مربای بهار نارنج نیز معروف است. در این مطلب قصد داریم تا روش تهیه این مربا و چگونگی پخت آن را آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای بهار نارنج:

baharnarenjhamechibazar1 آموزش و روش تهیه مربای بهار نارنج

طرز تهیه بهار نارنج :

بهارنارنج را در آب ریخته و روی حرارت گذاشته تا جوش آید.

 چند دقیقه که جوشید حرارت را خاموش و بگذارید تا سرد شود.

 بعد بهار نارنج را از آب خارج کرده و فشار داده تا آبش گرفته شود دوباره بهار نارنج را در آب گرم ریخته و مدتی بگذارید تا بماند و دو باره آب آنرا عوض کنید.

پنج بار این کار را تکرار کرده و روی آن آب ریخته و مدت یک شبانه روز بماند تکرار این مراحل برای گرفتن تلخی بهار نارنج است . بعد مانند سایر مرباها اقدام به پخت این مربا کنید .

آب و شکر و بهارنارنج را روی حرارت بگذارید و وقتی که جوش آمد حرارت را کم کنید و بگذارید تا بهار پخته و نرم شود و گلبرگها کاملا شیشه ای و شفاف شود آبلیمو و سپس عرق بهار نارنج هم اضافه کنید و شربت که قوام آمد شعله را خاموش کنید.

اگر دسترسی به بهار نارنج تازه ندارید از بهار نارنج خشک شده هم میتوانید استفاده کنید تنها فرقش این است که قبل از تهیه در آب خیس کنید ووقتی گلبرگها از هم باز شد و نرم شد بقیه مراحل را مانند توضیحاتی که در بالا نوشتم انجام دهید .

گروه اینترنتی همه چی بازار

 

ارسال نظر